Uprawa konopi outdoor

W tym artykule opiszemy ogólne zagadnienie uprawy marihuany-konopi na świeżym powietrzu. Słońce, gleba, powietrze są tym, co rośliny kochają najbardziej. W klimacie, gdzie można swobodnie uprawiać pomidory na podwórku, konopie także rosną wyśmienicie.

Drugą ważną kwestią jest to, że na dworze rolnika nie ogranicza rozmiar szafy bądź wścibscy współlokatorzy. Ma pole do popisu! To od niego zależy, ile roślin będzie uprawiał, jakie odmiany, w ilu miejscach! Na dworze może mieć spokojnie sto lub więcej krzewów w różnych miejscach; wszystko zależy od jego chęci i od prawa kraju, w którym żyje.

Jeśli rolnik znajdzie odpowiednie miejsca, może zacząć uprawę. Możliwe jest wsadzanie kiełków od razu po przygotowaniu ziemi, ale nie poleca się takiej praktyki z uwagi na mały wskaźnik kiełkowania. Chyba że rolnik ma kilkaset nasion, wtedy można śmiało ryzykować. W innym przypadku najpierw uprawia się sadzonki, a następnie przesadza się je na dwór.

Miesiące marzec i kwiecień wydają się idealne do uprawy w klimacie umiarkowanym. Rolnicy mogą zaczynać również na początku czerwca, ale przeważnie już z gotowymi sadzonkami bądź z odmianami automatycznie zakwitającymi. Zbiory przypadają na wrzesień i październik, w zależności od odmiany. Do tego czasu rośliny wyrosną na wielkie i masywne i dadzą ogrom zbiorów.

Kiedy rolnik przygotuje ziemię na swoich poletkach, pamięta, żeby przekopaną ziemię usunąć z miejsca upraw, by nie rzucała się w oczy wścibskim, nieproszonym gościom.

Pamięta, że będzie musiał pielić swoje poletko, bo nawet świeża, kupna ziemia może zawierać nasiona chwastów.

Jeżeli matka natura nie zapewni jego roślinkom wystarczająco dużo wody, będzie musiał samemu podlewać rośliny i dostarczać im wodę oraz składniki odżywcze w postaci nawozów. Dobrym pomysłem będzie dbanie o rośliny i spryskanie ich pestycydami w drugim tygodniu po przesadzeniu; więcej informacji na ten temat znajdzie się w dalszych rozdziałach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *