Jak wykonać trening LST marihuany

Co to jest trening LST marihuany?

Trening ten jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na łatwe zwiększenie swoich plonów. Dzięki niemu powstaje więcej głównych szczytów, co przekłada się oczywiście na dużo lepszy wynik w uprawie.

Roślina po treningu LST

Jak wykonać trening LST ?

W treningu tym należy główny szczyt przywiązać jak najbliżej podłoża. Spowoduje to odsłonięcie bocznych odgałęzień które dostaną sygnał do wzrostu. Po krótkim czasie te boczne odgałęzienia staną się głównymi łodygami. Potem szczyty możesz kolejny raz nagiąć, w zależności tego ile twoja roślina będzie rosła w trybie wegetatywnym.

Rośliny po treningu LST są przeważnie niższe ale za to szersze z większą ilością głównych topów. Ma to swoją dużą zaletę w niskich boksach albo na outdoorze kiedy nie chcemy aby rośliny były zbyt wysokie.

Jak podwiązywać rośliny?

Szczyty należy podwiązywać jakimś grubszym drutem np. ogrodniczym albo sznurkiem. Nie należy używać żyłek czy innych cienkich materiałów ponieważ roślina za wszelką cenę chce powrócić do pionu i żyłka może się wbić w łodygę co często powoduje uszkodzenia. Jeśli trening ma się udać to trzeba taką roślinę zatrzymać aby szczyt znajdował się przy ziemi. Należy też uważać aby podczas przeginania rośliny nie złamać jej, najlepiej robić to z wyczuciem.

Trening LST automatów

Rośliny automatyczne jak najbardziej nadają się do treningu LST. Jest to chyba jeden z najbardziej popularnych treningów używanych do zwiększania plonów na automatach. Większość hodowców stosuje tego typu technikę uprawiając swoje automaty.

Kiedy zacząć trenować rośliny?

Trening LST najlepiej rozpocząć mając 3-4 piętra liści. Można również wcześniej, ale najczęściej przyjętą normą jest właśnie 3-4 piętra. Na outdoorze można zacząć wykonywać trening LST nieco później np. po miesiącu ze względu na długi tryb wegetacji, a więc rośliny spokojnie wykształcą nowe szczyty.

A więc jeżeli zależy Ci na jak największych plonach a większości rolnikom zależy, to warto zastosować tego typu trening, można w dość łatwy sposób znacznie zwiększyć ilość swoich plonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *