CZY MARIHUANA JEST SKUTECZNA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI?

CZY MARIHUANA  JEST SKUTECZNA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI?

Badania pokazują, że konopie indyjskie mogą być jeszcze bardziej korzystne dla osób żyjących z niepełnosprawnością niż dla reszty populacji. Uważa się, że wielu cierpi na chroniczne niedobory endokannabinoidów z powodu wad genetycznych. Dowiedz się, jak przełomowe badania mogą zmienić Twoje życie lub życie ukochanej osoby.

Dlaczego marihuana nie byłaby w stanie pomóc osobom niepełnosprawnym? Mają układ endokannabinoidowy, jak każdy inny człowiek na ziemi, a medyczna marihuana z pewnością pomogła wielu dzieciom z trudną do leczenia padaczką , jak Charlotte Figi , kiedy niewiele więcej mogło pomóc.

Naukowcy badają teraz, w jaki sposób ta całkowicie naturalna terapia może poprawić jakość życia osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w tym z autyzmem, zespołem Downa, porażeniem mózgowym i innymi. Oto, co znajdują.

CANNABIS DLA ZESPOŁU DOWNA

Zespół Downa dotyka 1 na 700–1000 osób. To nie brzmi bardzo źle, ale prawie każdy zna kogoś, kto go ma. Niepełnosprawność intelektualna, w tym upośledzenie pamięci i deficyty uczenia się, są najbardziej kłopotliwymi objawami Downa. Czy marihuana może pomóc? Naukowcy tak myślą.

Teoria jest taka, że ludzie z zespołem Downa nie tylko mają zbyt wiele receptorów CB1 w hipokampie, ale także są nadaktywni. To z kolei uszkadza łączące się neurony, co prowadzi do zaburzeń poznawczych. Aby udowodnić swoją teorię, naukowcy testowali w pamięci myszy z wersją mysiego zespołu Downa przed i po regulacji ich aktywności CB1. Ich pamięć wykazała wyraźną poprawę po leczeniu.

Badania pośmiertne pokazują, że mózgi ofiarowane przez osoby cierpiące na zespół Downa mają te same płytki związane z chorobą Alzheimera. Uważa się, że te płytki są związane z nadmiarem receptorów CB2 i hydrolazą amidową kwasu tłuszczowego (FAAH).

Ponieważ wysokie poziomy FAAH sugerują przewlekły głodzony system endokannabinoidowy, suplementacja niskimi dawkami konopi indyjskich może być w stanie utrzymać receptory CB1 i CB2 zajęte, chronić neurony, rozkładać płytki w mózgu i zmniejszać nadmierny poziom FAAH. Potrzebne są dalsze badania, szczególnie na ludziach.

CANNABIS DLA AUTYZMU

Autyzm jest jeszcze bardziej rozpowszechniony niż zespół Downa, dotykający około 1 na 100 dzieci. Chociaż większość osób z autyzmem jest bardzo inteligentna, powstrzymuje ich niezdolność do łączenia się z innymi ludźmi lub rozumienia norm społecznych. W rezultacie zarówno dzieci, jak i dorośli z autyzmem mogą doświadczyć poziomu wrogości lub niepokoju , z którymi nie tylko trudno jest żyć, ale wypędzają innych ludzi, żywiąc się niekończącym się kręgiem izolacji społecznej.

Aby skomplikować sprawy, autyzm jest zaburzeniem spektrum. Oznacza to, że objawy i leczenie różnią się znacznie, a to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie działa dla innej. Jednak niektórzy eksperci uważają obecnie, że autyzm może być spowodowany mutacją genetyczną, która powoduje chronicznie niski poziom naturalnych endokannabinoidów w ludzkim mózgu. Zakłóca także normalny sposób interakcji mózgu z tymi chemikaliami.

Ponieważ  THC i CBD znajdujące się w konopiach indyjskich mają podobną strukturę do kannabinoidów wytwarzanych przez organizm w naturalny sposób, suplementacja może pomóc. W rzeczywistości Instytut Badawczy Autyzmu podał już małe, bezpieczne dawki marihuany osobom z autyzmem w kontrolowanym otoczeniu. U wielu, ale nie u wszystkich uczestników badania zaobserwowano znaczny spadek lęku, wrogości i zachowań autodestrukcyjnych.

Według co najmniej jednej opinii poprawa nie polega na tym, że ci pacjenci po prostu się rozzłościli i złagodnieli. W 2008 roku ojciec autystycznego dziecka w Kalifornii opublikował swoją historię o tym, jak skutecznie potraktował gniew syna i wahania nastroju surową marihuaną po niezliczonych środkach farmaceutycznych.

Dwa razy dziennie dawał swojemu synowi skoncentrowany THCA z soczystej, nie- dekarboksylowanej marihuany. Ta forma THC cię nie podniesie. Wyniki były w przeważającej mierze pozytywne. Chłopiec był nie tylko spokojniejszy i szczęśliwszy, ale także szukał uczuć fizycznych, gdzie wcześniej był często agresywny i wojowniczy.

CANNABIS DO DYSTROFII MIĘŚNIOWEJ

Rozsławiona przez zmarłego komika i aktora Jerry’ego Lewisa dystrofia mięśniowa dotyka około 1 na 5000 osób. Wpływa przede wszystkim na chłopców w wieku dwóch lat, ale dorośli też mogą na nią zapaść. Polega na postępującym osłabieniu mięśni, któremu towarzyszy silny ból i mimowolne skurcze mięśni. Podobnie jak autyzm, zaburzenie to różni się u poszczególnych pacjentów i uważa się, że jest spowodowane defektem genetycznym.

Nie ma lekarstwa na dystrofię mięśniową; dopóki nie zostanie znaleziony, celem wszystkich opcji leczenia jest zmniejszenie objawów i kontrolowanie postępu choroby w miarę możliwości. Konopie indyjskie pomagają aktywując receptory CB1 i CB2 w ludzkim układzie endokannabinoidowym . Tym razem działanie zmniejsza ból, w tym ból neuropatyczny, i łagodzi skurcze mięśni.

CANNABIS NA PORAŻENIE MÓZGOWE

Porażenie mózgowe to grupa zaburzeń neurologicznych, które wpływają na napięcie mięśniowe, koordynację i zdolność poruszania się pacjenta. Objawy są różne, ale jest to wyniszczająca choroba, która zwykle postępuje do tego stopnia, że osoby cierpiące na nią tracą zdolność chodzenia lub dbania o siebie. Pacjenci doświadczają również drgawek i przewlekłego bólu. Około 3 na każde 1000 dzieci cierpi na porażenie mózgowe.

Stwierdzono, że marihuana pomaga pacjentom z porażeniem mózgowym na kilka sposobów. Zmniejsza drgawki, skurcze mięśni i ból, ale ma też jeszcze jedną ważną zaletę dla tych pacjentów. Wiele osób z porażeniem mózgowym traci zdolność mówienia w miarę postępu choroby. Często jąkają się lub mają inne utrudnienia mowy, które utrudniają im komunikację werbalną z innymi.

Do tej pory nie przeprowadzono oficjalnych badań dotyczących marihuany i problemów z mową, ale istnieje kilka anegdotycznych relacji, w tym historia Jacqueline Patterson, opowiedziana w jej dokumencie zatytułowanym In Pot We Trust , który pokazuje, jak konopie mogą pomóc.

CANNABIS NA CHOROBĘ ALZHEIMERA

Alzheimer to straszna choroba. Nigdy nie wiadomo, kogo uderzy, a nawet kiedy. Powoli twój mózg się psuje, aż nie jesteś już osobą, którą kiedyś byłeś. Trudno powiedzieć, kto bardziej cierpi – osoba, u której się rozwija, czy ludzie, którzy muszą to oglądać, jak tracą ukochaną osobę. Choroba Alzheimera nie jest uleczalna i jest to największy powód, dla którego ludzie stają się niepełnosprawni, gdy się zestarzeją. Na całym świecie prawie 44 miliony ludzi cierpiących na tę chorobę i szacuje się, że trzy razy więcej jest nierozpoznana.

Badania są nadal w toku, ale konopie indyjskie mogą pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera oprócz leczenia objawów. Uważa się, że największym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju tej choroby mózgu jest gromadzenie się płytek amyloidowych w mózgu i związane z tym zapalenie.

THC blokuje tworzenie się tych płytek i zmniejsza stan zapalny otaczający te, które są obecne. W międzyczasie CBD zapobiega śmierci komórki, która może prowadzić do dodatkowej neurotoksyczności. Konopie indyjskie z nasion marihuany mogą również stymulować neurogenezę, spontaniczny wzrost nowych neuronów w hipokampie. Co więcej, zioło łagodzi kłopotliwe objawy wtórne, takie jak pobudzenie, utrata apetytu i funkcje motoryczne, aby poprawić ogólną jakość życia pacjentów z chorobą Alzheimera.

PODSUMOWANIE

Konopie wyraźnie oferują prawdziwe korzyści medyczne, których nie można już kwestionować. Potrzebne są jednak dalsze badania, ponieważ nie wszystko może działać tak samo dla każdego pacjenta lub każdego schorzenia. Teraz, gdy znoszone są ograniczenia badań, powinniśmy obserwować postęp medycyny w szybkim tempie. Mamy nadzieję, że doprowadzi to do skuteczniejszych metod leczenia, które eliminują objawy bez uciążliwych skutków ubocznych – jeśli nie można znaleźć lekarstwa na każdy stan.

Jeśli Ty lub ktoś bliski żyjecie z niepełnosprawnością i chcielibyście sprawdzić, czy marihuana z nasion konopi może pomóc, zróbcie to tylko wtedy, gdy przebywacie na obszarze, na którym jest to legalne. Jeśli to możliwe, zasięgnij porady lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu konkretnego stanu za pomocą konopi indyjskich z nasion marihuany.

Zawsze zaczynaj od najmniejszej możliwej dawki, dopóki nie dowiesz się, jak marihuana z nasion konopi wpływa na ciebie, jeśli eksperymentujesz bez profesjonalnego nadzoru. Nowi użytkownicy zwykle tolerują CBD lepiej niż THC, ale wielu zwolenników marihuany z nasion konopi uważa, że produkty z całej rośliny zapewniają największe korzyści medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *